goverdose.pl

goverdose.pl

Komiksy a poznawanie fizyki i chemii

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak działa termometr? Tutaj zapewniamy dyskusję na wysokim poziomie zasad za pomiaru temperatury i dać przegląd termometrów stosowanych w domu w celach medycznych.

A Temperatura środki termometr lub gradient temperatury. Składa się ona z dwóch części: środki do pomiaru temperatury (na przykład miedzi) i środki do tłumaczenia, że ??temperatura na wyjściu odczytanie.radca prawny gdynia Termometr przemysłowy używa teraz wyświetlacz cyfrowy lub odczyt wejść do komputera. Oczywistym jest również http://pik-okna.pl/okna/okna-drewniane, aby znaleźć się w rodzinie termometr z odczytem cyfrowym.

Istnieją dwa rodzaje ich termometrów: pierwotne i wtórne. Podstawowym Termometr mierzy właściwości materii, takich jak stany gazu. Ponieważ nie ma nieznany ilości mierzona temperatura może być obliczone jako stała.

Wtórna termometr jest bardziej powszechnie spotykane na rynku konsumenckim i jest łatwiejszy w użyciu. Drugi termometr musi być skalibrowany pierwotnego termometr, lecz po to, że jest znacznie bardziej wrażliwy na zmiany temperatury.

Najczęstszym rodzajem wtórnego termometr znaleziony w domu to termometr lekarski. A medycznej termometr mierzy temperaturę ciała. Temperatura może być wykonane przez wkładania termometru w ustach, pod pachą, lub do odbytnicy.

Lekarze zalecają posiadanie termometr lekarski w domu. Jeśli masz wystarczająco wysoką temperaturę trzeba szukać natychmiastowej pomocy medycznej; Jednakże, jeśli masz umiarkowaną temperaturę można czekać, aby zobaczyć się z lekarzem do następnego dnia, lub sprawdzić, czy objawy wyjaśnić bez konsultacji lekarskiej.

Dorośli mogą wziąć ich temperaturę doustnie. Jednak lekarze zalecają, że małe dzieci w wieku czterech lat ma ich temperatura podjęte doodbytniczo przez osobę dorosłą. Użyj wazeliny smarować termometr.
Artykuł dzięki: