goverdose.pl

goverdose.pl

Komiksy z superbohaterami

Komiksy z superbohaterami Nie byłoby to wszystko, co niezwykłe sytuację, jeśli String Theory było coś, co było zupełnie nowe. Jednak String Theory w jego najwcześniejszej formie sięga końca lat 1960-tych z Gabriele Veneziano stąd Leonard Susskind i innych. Tak, niestety, tym teoretycznym CAN-of-robaki obecnie cztery dekady stare bez robaków sięgając nawet do pierwszej bazy, znacznie mniej się tak bardzo, gdyż nawet jeden przejazd na pokładzie. W rzeczywistości, nikt jeszcze nigdy nie widział jeden z robaków teoretycznych, co jest oczywiście dlaczego są wciąż teoretyczne cztery dekady dalej. Pionierskie teoretycy strun prawie zakwalifikować się do emerytury, a teraz należy się doczekać do redukcji ich wsi emerytalnego, choć nie do końca jeszcze w domu opieki!

String Theory prostu nigdzie się nie wybiera. To ślepy zaułek. O ile mi wiadomo, String Theory jest fizyka niemożliwe (nawet jeśli elegancka matematyka), aż do czasu, gdy nawet najmniejsze cienia dowodu doświadczalnego jest na pokładzie. String superstrun lub M-Theory (jak substytuty standardowym modelu fizyki cząstek) jest czysty nawóz bydlęcy na tej podstawie, że po czterech dekadach pozostaje czysto abstrakcyjnym pojęciem matematycznym bez weryfikacji eksperymentalnej. Nie jestem wstrzymując oddech, że weryfikacja doświadczalna wejdzie w najbliższym czasie, jeśli w ogóle.

Podsumowując, nigdy w historii fizyki mają tak wiele spędził tyle czasu i energii za tak niewiele wyników.

Komiksy z superbohaterami

* M-teoria jest zunifikowany String Theory lub Teoria superstrun, która zawiera różniące się wersje teorii strun, że nie ma substancji lub struktury oprócz czystej matematyki abstrakcyjnej więc dostaje tą samą kciuka jako teoria samego łańcucha i dla tego samego powodu. Innym minusem jest to, że musi postulować istnienie nawet dalszym dodatkowym wymiarze przestrzennym, jakby dodatkową sześciu nie były już zbyt wiele dobrego.

** Jeśli „nawet nie jest źle”, dobrze, że chodzi tylko o ostatecznej zniewagę praktykującego naukowca, ponieważ jest to nie przestępstwo się błędne, a większość naukowców są błędne dużo czasu.

Bibliotekarka Science; na emeryturze.

Artykuł dzięki: